HAAPSALU MÕÕK| RTE saab endale uue rändauhinna

Haapsalu Mõõk tuli varasema rändauhinna Antti Ämbri asemele, kui RT11 Haapsalu klubi oli kolmel järjestikusel hooajal RTE kõige aktiivsem klubi.

Kiigates ajalukku, siis RTE-le kingiti Antti Ämber RT Soome 1993/1994 hooaja sekretäri Antti Korpeala (Kokemägi 106) ja presidendi Ali-Veli Starcke (Kokemägi 106) poolt. Auhina võitis RT11 Haapsalu endale päriseks 2021/2022 hooaja aastakoosolekul Stockholmis ja annab Haapsalu Mõõga liikumisse rändauhinnaks 2022/2023 aastakoosolekul Haapsalus.

Haapsalu on linnana väga pika ajalooga, kus asub üks Eesti paremini säilinud keskaegseid linnuseid, mille tänavatelt ja käikudest ei puudunud ka muistsed rüütlid oma turviste ja mõõkadega. Lisaks on alates 20. sajandi teisest poolest olnud Haapsalu Eesti vehklejate meka ja Haapsalu sportlased on läbi aegade võitnud tiitlivõistlustelt korduvaid kirkaid medaleid. Sellest tulenevalt otsustas RT11 Haapsalu klubi nimetada uue rändauhinna nimeks Haapsalu Mõõk.

Kuna haapsallased on olnud läbi ajaloo Vabariigi ühed parimad mõõgavennad, soovitakse seda oskust ka ülejäänud liikumisele edasi anda. Võites enda klubile Haapsalu Mõõga, kingitakse eelmise võitja klubi poolt mõõgaga kaasa pudel vahuveini. Võitjaklubi peab oma teraga ümberkäimise oskuste demonstreerimiseks ühe viipega vahuveini pudelil pea maha lööma. Legend räägib, et ebaõnnestumisel pidavat järgmisel hooajal klubi tabama märksa kehvem osalusprotsent.

“Haapsalu Mõõga” statuut

1. Haapsalu Mõõk on RT11 Haapsalu klubi poolt Round Table Eestile 2022/2023 hooaja aastakoosolekul kingitud rändauhind pärast varasema auhinna Antti Ämbri enda valdusesse võitmist. Nii Antti Ämbri kui ka sellele järgneva Haapsalu Mõõga eesmärgiks on RTE klubide vahelise rändauhinnana tõsta klubide aktiivsust.

2. Haapsalu Mõõk on igavesti rändav auhind, v.a. juhul, kui pärast auhinna kahekümnendat väljaandmist õnnestub samal klubil saada Haapsalu Mõõk enda valdusesse kolmel järjestikusel aastal. Viimasel juhul on vastaval klubil au panna välja järgnev rändauhind, mis oma statuudilt sarnaneb käesolevaga.

3. Võistlusest võtavad osa kõik RTE klubid, mis on saanud charterkirja enne RT hooaja algust. RT hooaeg on aastakoosolekust kuni järgmise aastakoosolekuni.

4. Haapsalu Mõõga saab aastaks enda valdusse klubi, mille liikmete keskmine osavõtuprotsent on hooaja jooksul kõrgeim.

5. Klubi liikme osavõtu hulka arvestatakse tema poolt klubi liikmena külastatud, kas oma või teiste klubide regulaarsed koosolekud. Kui klubi liige on mõjuvatel põhjustel ajutiselt vabastatud klubi tegevusest, ei võeta seda perioodi ja sel ajal koosolekutel osalemist arvesse. RTE Eestseisuse koosolekutel osalemine arvestatakse klubi liikme osavõtu hulka, v.a. kui liige kuulub RTE Eestseisusesse.

6. Klubi regulaarseks koosolekuks loetakse klubikoosolekut, mis toimub matriklis või muus vormis väljakuulutatud aegadel ja mille toimumise kohta on toimetatud protokollid RTE Eestseisusele. Juhul, kui klubi regulaarsete koosolekute arv aastas on alla 16 ei ole klubil võimalik Haapsalu Mõõka enda valdusesse võita.

7. Kui kahel või enamal klubil on sama keskmine osalusprotsent pärast osalusprotsendi ümardamist sajandikeni, tunnistatakse Haapsalu Mõõga võitjaks suurema liikmete arvuga klubi. Klubi suurus on tema liikmete arv aastakoosolekule eelneva nädala alguseks.

8. Haapsalu Mõõk antakse hea tava kohaselt võitja klubile üle koos pudeli vahuveiniga RTE aastakoosolekul. Võitja otsustab aastakoosolekule eelnev RTE Eestseisuse koosolek RTE Eestseisusele aasta jooksul laekunud protokollide põhjal.

9. Käesolevas statuudis on põhikirjas ettenähtud korras võimalik teha muudatusi, mis hakkavad kehtima järgmisest RTE hooajast, kuid tingimusel, et need muudatused kiidavad heaks rändauhinna välja pannud RT11 Haapsalu klubi liikmed või selle puudumisel RTE Eestseisus.